Czym jest serwer wirtualny?

Serwer wirtualny to maszyna, która ma ogromne moce obliczeniowe i która jest wciąż podłączona do Internetu. Nawet chwilowe odłączenie serwera od Internetu powoduje dość duże utrudnienia dla wszystkich osób, które korzystają ze stron internetowych znajdujących się na owych serwerach.

3507868989_fdd686594b_bSerwery wirtualne udostępniają informacje wszystkim użytkownikom stron internetowych, które się na nich znajdują. Serwery wirtualne są częścią ogromnych serwerów. Są one wydzielane i udostępniane użytkownikom, którym niepotrzebne są masowe moce przeciętnego serwera. Na jednym więc serwerze fizycznym istnieje mnóstwo serwerów wirtualnych, które współdzielą ze sobą zasoby jednego wielkiego fizycznego serwera. Charakterystyczne dla takich serwerów wirtualnych jest to, że użytkownicy pojedynczych serwerów wirtualnych nie mają wglądu do serwerów wirtualnych należących do innych użytkowników. Nie mogą ich uszkodzić ani wykradać danych.

Dzięki temu, że istnieje dość duża anonimowość poszczególnych użytkowników 8592192703_ae1e895d60_cserwera, to każdy z tych użytkowników nie musi wykupować samodzielnie serwera. Jest to bardzo drogie. Dlatego właśnie serwery wirtualne przeznaczone są dla małych i średnich firm.

Jeśli jednak jakaś większa firma zechce mieć serwer dla siebie, wówczas musi zainteresować się taką usługą jak serwery dedykowane. Serwery takie są wyposażone w swój unikalny podpis elektroniczny, który pozwala na identyfikację naszej firmy. Są to serwery przeznaczone dla większych instytucji, które stać na utrzymywanie własnego serwera. Ich użytkowanie wymaga zaawansowanych umiejętności. Zwykle również koszty się ogromne. Kupując tego rodzaju serwer, można przenieść sobie zwykle do niego całą platformę danych z serwera wirtualnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *