Jak założyć stronę www

11

Każdy z nas korzysta od czasu do czasu z różnego rodzaju stron internetowych. Być może w pewnym momencie i nam zamarzy się własna witryna. Powstawanie strony internetowej to jednak dość skomplikowany proces, który będzie się składał z wielu etapów. Będziesz musiał wybrać odpowiedni hosting www, znaleźć idealny dla Ciebie projekt graficzny oraz wybrać programistę, dzięki któremu strona będzie dobrze działała we wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych, w telefonach oraz na tabletach. Od czego zacząć ten proces?

Na pewno będą Ci potrzebni dobrzy fachowcy. Niektóre osoby będą mogły stworzyć dla Ciebie zarówno projekt graficzny, jak i odpowiedni kod. Poza tym, czkają Cię również zakupy – być może będą Ci potrzebne serwery vps, które będą przechowywać wszystkie informacje znajdujące się na Twojej witrynie.

Podczas planowania budowania strony internetowej na pewno warto jest porozmawiać z osobami, które już takie posiadają, lub mają w tej kwestii jakieś doświadczenie. Być może Twój kolega jest informatykiem – w takim wypadku możesz go poprosić o wyjaśnienie, jak działają serwery, do czego służy HTML, CSS, czy JavaScript na Twojej stronie. Dzięki temu będziesz miał znacznie lepsze pojęcie o szkielecie Twojej witryny www i będziesz zacznie bardziej świadomym użytkownikiem sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *