Hosting i certyfikat SSL dla stron internetowych

11

Wybierając serwer pod stronę internetową mamy duży wybór ofert na rynku. Warto się trochę rozejrzeć, aby wybrać optymalną ofertę, gdyż najlepiej nie zmienić hostingu zbyt często. Firmy hostingowe mają szeroką ofertę skierowaną zarówno do właścicieli małych stron, jak i dużych witryn odwiedzanych przez miliony internautów.


Przy dużej konkurencji na rynku zakup serwera pod stronę www nie jest dużym wydatkiem. Już za kilkadziesiąt złotych rocznie można mieć dobry hosting www, który będzie wystarczający na stronę osobistą czy niewielką witrynę firmową. Wa miarę rozwoju firmy i wzrostu liczny użytkowników, niewykluczone, ze trzeba będzie zamienić podstawowy hosting współdzielony na szybszy i wydajniejszy serwer vps lub dedykowany.

Dla dużych stron o dużym natężeniu ruchu przeznaczone są właśnie serwery dedykowane, czyli urządzenia zarezerwowane pod konkretną stronę i dla konkretnego użytkownika. Pozwalają one z jednej strony obsłużyć większy ruch, a z drugiej umożliwiają administratorom strony konfigurację serwera według własnych potrzeb. Stronom, poprzez które przesyłane są wrażliwe dane osobowe takie, jak maile, personalia, loginy, hasła, numery kont i inne, przyda się certyfikat ssl, dzięki któremu dane te będą szyfrowane, a tym samym niemożliwe będzie ich przechwycenie i użycie przez osoby niepożądane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *