Testowanie aplikacji

application

Internet od lat dynamicznie się rozwija. Każdego dnia powstają nowe projekty, aplikacje których celem jest ułatwienie nam codziennych czynności zarówno w domu jak i w pracy zawodowej. I choć wielu z nas tak naprawdę nie interesuje to, w jaki sposób dany projekt powstał i ile pracy zostało włożone w jego powstanie, to jednak korzystanie z jego możliwości już tak. Zanim jednak zaczęto korzystać z jego możliwości, firma która go stworzyła, musiała wydać duże pieniądze na serwery na których był on testowany.

I nie był to zwyczajny hosting www stricte pod niewielkie strony internetowe lecz rozwiązanie profesjonalne dające możliwość prowadzenia bezpiecznych i szybkich testów aplikacji we wszelki możliwy sposób. Począwszy od testów projektu po napisaniu poszczególnych jego modułów aż po testy finalne przeprowadzone po jego zakończeniu. W wielu przypadkach, aplikacja była testowana przez zewnętrzny zespół testerów. Celem w takim przypadku jest poznanie najsłabszych punktów projektu od strony użytkownika strony technicznej oraz przekazanie swoich uwag programistom którzy nad nim pracują.

Każda, bez wyjątku aplikacja komercyjna przechodzi takich testów co najmniej kilkadziesiąt zanim zostanie na dobre wdrożona i będą mogli z niej korzystać inni internauci. Dlatego też do jej obsługi wykorzystywane są najmocniejsze z dostępnych na rynku serwery dedykowane umieszczone w data center największych dostawców usług hostingowych. Tylko takie serwery są w stanie sprostać wymaganiom projektów składających się z kilkudziesięciu modułów i realizujących najbardziej skomplikowane operacje przeliczeniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *