Jak wybrać dobrze hosting?

hosting

Internauci bardzo często zastanawiają się nad tym, jak znaleźć tani hosting www. Czy tani i dobrej jakości serwer to rzecz niemożliwa? Niekoniecznie. Warto jednak mieć na uwadze, że zanim zdecydujemy się na oferty którejkolwiek z firm, najpierw trzeba sprawdzić, jaką opinią cieszy się wśród obecnych klientów.

Dodatkowo należy dowiedzieć się, jakie ceny za hosting WWW dana firma posiada za drugi rok świadczenia usług. Bardzo często zdarza się tak, że firma oferująca hosting WWW w pierwszym roku ma bardzo niską cenę za świadczone usługi, zaś w kolejnych latach cena ta wzrasta nawet kilkunastokrotnie.

Oprócz powyższego, niezwykle ważne jest sprawdzenie, jaki jest uptime danego hostera oraz limity. Nie wolno wierzyć w hasła reklamowe – wszędzie bowiem obowiązują jakieś limity. Najlepiej skonsultować się z przedstawicielem firmy i poznać szczegóły oferty świadczonej przez daną firmę.

Nieoceniona jest również informacja, w jakim miejscu interesująca nas firma, przechowuje swoje dane. Przedsiębiorstwa tego rodzaju często korzystają z zewnętrznych centrów danych, które świadczy na przykład T-Mobile. Jeśli mamy już swoją stronę, warto pamiętać o ochronie, jaką daje Sitelock. Każda firma oferująca hosting powinna tę usługę świadczyć. Dzięki niej możliwa jest bowiem ochrona przed niechcianymi wirusami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *