Hostingi dla własnej strony internetowej

hosting

Większość z was pewnie zastanawia się jak można założyć własną stronę internetową, lub serwer na którym może pograć ze znajomymi. W tym artykule przybliżymy wam te dwa procesy.

Hosting WWW
Aby założyć własną stronę WWW najprościej jest wykupić hosting WWW od jednej z firm zajmujących się taką usługą. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest Home.pl (https://home.pl/hosting/) Ceny za PIERWSZY rok wynoszą aktualnie około 12zł netto dzięki promocji. Standardowa cena to 370zł netto/rok.

Serwer dedykowany
Jeśli opcja hostingu wydaję wam się zbyt droga alternatywą może być wasz stary komputer, który w łatwy sposób możecie zamienić na serwer.
Jedynymi wymogami jest stałe łącze internetowe i szybki przesył danych.
W internecie jest wiele poradników jak ze zwykłego starego „blaszaka” zrobić serwer. Serwer taki można wykorzystać także jako domową chmurę, serwer gier.

Tani Hosting
W tym punkcie nie będzie mowy o darmowych hostingach, gdyż zazwyczaj ograniczają one bardzo wymogi klienta.
Tanie hostingi charakteryzują się zazwyczaj narzuconą przez nie końcówką adresu strony np. Kowalski.cba.pl, Nowak.xyz.com. Jest to idealny wybór gdy nie przeszkadza nam ten wymóg. Jednym z takich hostingów jest cba.pl, niestety ich serwery czasami potrafią być niestabilne.

Podsumowując powyższe opcje najlepszym rozwiązaniem według mnie wydaje się być domowy serwer dedykowany, którego koszty utrzymania zaczynają się na opłatach za prąd, a kończą na abonamencie internetowym. Co najważniejsze jeśli będziemy chcieli zmienić specyfikację naszego serwera, sami dobieramy sobie podzespoły i płacimy tylko za sprzęt, omijają koszty droższych planów hostingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *