Pierwszy sklep internetowy

serwer
Pan Adam w wieku 30 lat postanowił założyć swój pierwszy sklep internetowy. Miał już bardzo dużą wiedzę związaną ze swoją pasją – kolarstwem. Od ponad 10 lat aktywnie uprawiał ten sport i  poznał dzięki niemu mnóstwo ludzi. Bardzo dokładnie zaznajomił się również ze sprzętem. Postanowił więc sprzedawać w swoim sklepie internetowym odzież i akcesoria dla kolarzy. 


Szybko udało mi się znaleźć polskiego producenta tego typu rzeczy i nawiązał z nim współpracę. Kolejnym etapem było samo uruchomienie sklepu wysyłkowego. Niestety w tym temacie pan Adam miał bardzo małą wiedzę, która ograniczała się do tego, że rozróżniał pojęcia serwer i hosting www. Przyszłemu użytkownikowi zależało przede wszystkim na łatwej obsłudze panela administracyjnego. Mężczyzna postanowił więc udać się po pomoc do zaprzyjaźnionej firmy informatycznej.


Tam doradzono mu, że najbardziej odpowiedni dla jego sklepu będzie serwer VPS (Virtual Private Server). Taki serwer pozwala na optymalizację kosztów i sprawne zarządzanie stroną. Obsługa panela administracyjnego jest na nim bowiem intuicyjna i łatwa. Strona postawiona na takim serwerze ładuje się sprawnie i treści na niej umieszczone wyświetlają się szybko. Ponadto taki serwer VPS można samodzielnie konfigurować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *