W Internecie – co powinieneś wiedzieć o hostingu?

hosting www
Coraz popularniejszym pojęciem, które pojawia się, gdy mówi się na temat Internetu, jest hosting www. Oznacza ono, że zasoby serwerowni są udostępniane przez dostawcę usług internetowych. Dzięki temu można zarezerwować określoną część dysku twardego, czy pewną ilość danych, która jest możliwa potem do przesłania.

Web hostingiem nazywamy te usługi, które są świadczone pod wynajem platform pod serwery HTTP. W internecie dostępne są usługi hostingu za darmo, ale może to się wiązać z wieloma wadami. Np. takie hostingi mają ograniczony maksymalny miesięczny transfer i przestrzeń na dysku, nie ma też w ich przypadku dostępu do bazy danych, a także nie można obsługiwać języków skryptowych.
Ponadto, irytującymi kwestiami mogą być reklamy, które są umieszczane na stronach przez dostawcę usług internetowych, a także jesteśmy zmuszeni otrzymywać wiele irytujących reklam drogą elektroniczną.
Warto również w kwestiach hostingu dowiedzieć się jak wygląda szyfrowanie za pomocą protokołu ssl. Także istotna jest kwestia dotycząca oddzielnego komputera, który odgrywa rolę istotną dla jednego, konkretnego odbiorcy usług internetowych, który znany jest jako serwer dedykowany. Jest to dobra opcja przede wszystkim dla firm oferujących usługi internetowe, takich jak poczta, strony www, radio internetowe, czaty i niektóre aplikacje.
To, w jaki sposób działa serwer dedykowany, zależne jest również od systemu operacyjnego, który na tym konkretnym komputerze jest zainstalowany. Inaczej wygląda to w przypadku Linuxa, a inaczej w przypadku Windowsa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *