Zabezpiecz się w sieci

ssl

Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie używają komputera podłączonego do internetu. Każdy z nas zapewne posiada wiele kont na różnych portalach społecznościowych, ale czy nasze dane są dobrze chronione? Czy my, jako użytkownicy możemy być pewni, że kiedy spokojnie śpimy to nikt się pod nas nie podszywa, bo serwery internetowe, na których zostały podane nasze dane mają certyfikat SSL? Czy my w ogóle wiemy, co to jest SSL? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Certyfikat SSL to mówiąc wprost gwarancja. Jest to poświadczenie tego, że dana domena, bądź jej właściciel, z której korzystamy jest autentyczna i wiarygodna. Dla nas jest to o tyle ważne, że zapewnia ona poufność w przesyle danych. Oznacza to, że nasze imiona, nazwiska oraz pozostałe informacje, które zdecydujemy się udostępnić, nie mogą zostać rozprzestrzenione. Do szyfrowania naszych danych wykorzystuje się różnego rodzaju certyfikaty o różnej długości klucza. Im więcej znaków znajduje się w kluczu, tym trudnej rozszyfrować podawane przez nas dane.

Innym sposobem zabezpieczenia naszych danych jest serwer dedykowany, inaczej mówiąc- wydzielony. Polega on na przeznaczeniu całego komputera jednej osobie, która może dowolnie konfigurować dostępne ustawienia. Najczęściej dostęp do takiej usługi, jaką jest serwer dedykowany, oferują firmy hostingowe.

Podsumowując. W internecie bardzo łatwo można stracić swoją tożsamość, a dane podawane na niepewnych stronach mogą z łatwością trafić w ręce hakerów. Dlatego powinniśmy sami zadbać o swoje bezpieczeństwo i wybrać dostępne środki ochrony.

Więcej na ten temat przeczytacie na Domeny.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *